Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są po wieczornej Mszy św. w katedrze, a w niedzielę o godz. 18.30.

Krąg Biblijny zaprasza na czytanie i śpiewanie psalmów w wirydarzu 21 czerwca po wieczornej Mszy św.

12 czerwca do naszej parafii przyjechała młodzież z parafii Brzozdowce w Ukrainie po opieką proboszcza O. Damiana i dwojga rodziców. Mieszkają w starej plebani, a podczas pobytu zwiedzają okolice Kamienia Pomorskiego. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie naszych gości. Pobyt trwać będzie do 23 czerwca.

Zostały zamontowane nowe witraże: ku czci św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej oraz św. Ottona – patrona naszej parafii oraz ku czci św. Jana Chrzciciela patrona naszej katedry. W piątek 22 czerwca podczas Mszy św. o godz. 17.00 Ks. Bp Henryk Wejman poświęci witraż św. Cecylii ufundowany przez uczestniczących w koncertach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Msza św. ku czci św. Jana Chrzciciela – patrona naszej katedry zostanie odprawiona 24 czerwca o godz. 19.00. Podczas Mszy św. zostanie poświęcony witraż św. Jana Chrzciciela ufundowany przez pewną rodzinę z Szczecina. Po Mszy św. przejdziemy nad zatokę, by modlić się w intencji marynarzy, żeglarzy, rybaków oraz tych, którzy nie wrócili z morza. Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zostanie powitana ikona Matki Bożej patronki NSZZ Solidarność.

Dodatkowy koncert 54 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej odbędzie się w środę 20 czerwca o godz. 19.00. W piątek koncert odbędzie się o godz. 19.00. Bilety będą do nabycia przed koncertem.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i Caritas.

 

%d bloggers like this: