Nabożeństwa różańcowe dla dzieci odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, dla dorosłych i młodzieży codziennie po wieczornej Mszy św. w katedrze, w niedzielę o godz. 18.30.

W poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie św. Jana Pawła II.

Wikariusz naszej parafii Ks. Marek Halec został skierowany do samodzielnej pracy w parafii Radowo Wielkie. Dziękujemy za Jego posługę w naszej parafii i życzymy światła Ducha św. w posłudze duszpasterskiej. Msza św. pożegnalna zostanie odprawiona w piątek o godz. 17.00 w katedrze.

Krąg Biblijny rozpoczął powakacyjne spotkania. Zapraszamy we wtorek o godz. 18.00 na plebanię.

Trwa fundacja kolejnego witraża dla naszej katedry, ku czci św. Mikołaja – patrona marynarzy, rybaków i żeglarz. Osoby , które chcą włączyć się w finansowanie tego dzieła, a związane z pracą na morzu, proszone są o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza. Dziękujemy za złożone już ofiary na ten cel.

Przy głównym wyjściu z katedry wyłożone są kartki wypominkowe. Na kartce widnieje dzień listopada ,w którym imiona zmarłych będą wyczytywane.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i Caritas.

Społeczny Komitet Upamiętnienia 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości poprzez budowę pomnika, zbiera dzisiaj ofiary na ten cel przy wyjściu głównym z katedry.

 

 

 

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, dla dorosłych i młodzieży codziennie po wieczornej Mszy św. w katedrze, w niedzielę o godz. 18.30.

Nowenna Pompejańska zostanie odprawiona jutro /w poniedziałek/ po wieczornej Mszy św. w katedrze.

W czwartek obchodzić będziemy święto św. Łukasza Apostoła.

Młodzieżowe czuwanie modlitewne odbędzie się w piątek w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym. Młodzież pod opieką Ks. Juliusza wyjeżdża o godz. 19.30.

Program słowno muzyczny zorganizowany przez Fundację „Zatrzymać Czas” pt. „Dar i Tajemnica” – teksty Jana Pawła II, zostanie zaprezentowany 20 października /w sobotę/ o godz. 16.00 w naszej katedrze. Wykonawcy: Jerzy Zelnik – recytacja, Robert grudzień organy, Georgij Agratina – fletnia Pana, cymbały. Wstęp wolny.

Krąg Biblijny rozpoczął powakacyjne spotkania. Zapraszamy we wtorek o godz. 18.00 na plebanię.

Dzisiaj, w Dzień Papieski,po Mszy św. o godz. 12.00 dzieci Szkoły Podstawowej nr 1 zaprezentują program słowno – muzyczny o św. Janie Pawle II. Następnie przejdziemy do Muzeum na otwarcie wystawy filatelistycznej przygotowanej przez Pana Jerzego Mańczaka. Na zakończenie przygotowane będą kremówki.

Rozpoczęliśmy fundację kolejnego witraża dla naszej katedry, ku czci św. Mikołaja – patrona marynarzy, rybaków i żeglarz. Osoby , które chcą włączyć się w finansowanie tego dzieła, a związane z pracą na morzu, proszone są o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza. Dziękujemy za złożoną już ofiarę na ten cel.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i Caritas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

%d bloggers like this: