W lipcu i sierpniu Msza św. wieczorna dni powszednich w katedrze odprawiana jest o godz. 18.00 z wyjątkiem piątków – o godz. 17.00.

Koncert pieśni gospel w wykonaniu zespołu„Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej. odbędzie się dzisiaj w niedzielę, 15 lipca, o godz. 17.00 w katedrze.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii członków Duszpasterstwa Trzeźwości przy sanktuarium w Rokitnie Wysłuchamy świadectwa życia oraz usłyszymy piosenki w ich wykonaniu. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia płyt z piosenkami w wykonaniu dających świadectwo.

Kontynuujemy remont wieży katedralnej i przygotowujemy się do remontu więźby dachowej nawy głównej. Na ten cel Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało dotację w wysokości 320 tys. zł., Marszałek Województwa przekazał 40 000. zł, Wojewódzki Konserwator Zabytków 10 000. zł, Parafia musi dołożyć 100 000 zł. Równocześnie kontynuowany jest remont dachu Dworu Dziekana. Ministerstwo Kultury przekazało 100 000 zł, udział własny parafii to 40 000 zł.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i Caritas.

Koncert pt. „Ave Maria” odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w katedrze. Bilety będą do nabycia przed koncertem.

Koncert 54 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej odbędzie się w piątek o godz. 19.00. Bilety będą do nabycia przed koncertem.

W lipcu i sierpniu Msza św. wieczorna dni powszednich w katedrze odprawiana jest o godz. 18.00 z wyjątkiem piątków – o godz. 17.00.

Średniowieczny Jarmark św. Ottona trwa. Prezentowane są wyroby rękodzielnicze, sery, miody, dawne instrumenty, inscenizacje, gry i zabawy średniowieczne. Zakończenie o godz. 13.00 inscenizacją przyjazdu biskupa Ottona do Wolina i próba chrystianizacji mieszkańców. Serdecznie zapraszamy.

Nowenna Pompejańska zostanie odprawiona w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w katedrze.

W środę obchodzić będziemy święto św. Benedykta Opata.

13 lipca, w Dzień Fatimski, po wieczornej Mszy św. w katedrze przejdziemy w procesji z figur a Matki Bożej do kościoła mariackiego na modlitwę różańcową.

W najbliższym tygodniu gościć będziemy „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej. Koncert pieśni gospel odbędzie się przyszłą niedzielę, 15 lipca, o godz. 17.00 w katedrze.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i Caritas.

Koncert 54 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej odbędzie się w piątek o godz. 19.00. Bilety będą do nabycia przed koncertem.

 

 

 

Dzisiaj, 1 lipca, obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Ottona Biskupa z Bambergu patrona naszej parafii. Mszę św. o godz. 12.00 sprawować będzie Ks. Abp Andrzej Dzięga. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie witraża św. Ottona ufundowanego dla naszej katedry.

Od poniedziałku do końca sierpnia Msza św. wieczorna w katedrze odprawiana będzie o godz. 18.00 z wyjątkiem piątków – o godz. 17.00.

Święto św. Tomasza apostoła przypada w środę 3 lipca.

Średniowieczny Jarmark św. Ottona odbędzie się 7 i 8 lipca przy katedrze. Prezentowane będą wyroby rękodzielnicze, sery, miody, dawne instrumenty, inscenizacje, gry i zabawy średniowieczne oraz występy zespołów muzyki dawnej. Serdecznie zapraszamy.

Koncert 54 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej odbędzie się w piątek o godz. 19.00. Bilety będą do nabycia przed koncertem. Koncert dodatkowy w wykonaniu uczestników Warsztatów Muzyki Dawnej odbędzie się w sobotę o godz. 19.00.

Dzisiaj przed katedrą prowadzona jest zbiórka ofiar na budowę pomnika niepodległości w Kamieniu Pomorskim. Można zobaczyć projekt tego pomnika wykonany w gipsie.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i Caritas.

Rozpoczyna się poniedziałkowy cykl koncertów w wirydarzu i katedrze pt. Muzyczny Ogród i Ave Maria. 2 lipca o godz. 19.00 odbędzie koncert ave Maria w katedrze.

 

 

 

Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są po wieczornej Mszy św. w katedrze, a w niedzielę o godz. 18.30.

Zostały zamontowane nowe witraże: ku czci św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, św. Ottona – patrona naszej parafii oraz ku czci św. Jana Chrzciciela patrona naszej katedry. Dzisiaj, 24 czerwca, podczas Mszy św. odpustowej o godz. 19.00 Ks. Bp Henryk Wejman poświęci witraż św. Jana Chrzciciela ufundowanego przez pewną rodzinę z Szczecina.

Po Mszy św. przejdziemy nad zatokę, by modlić się w intencji marynarzy, żeglarzy, rybaków oraz tych, którzy nie wrócili z morza.

Również dzisiaj, w niedzielę, o godz. 19.00 zostanie powitana ikona Matki Bożej patronki NSZZ Solidarność. W środę po nabożeństwie czerwcowym odbędą się modlitwy prowadzone przez członków NSZZ Solidarność.

28 czerwca przypada rocznica erygowania w 1972 r. diecezji szczecińsko – kamieńskiej.

29 czerwca obchodzić będziemy uroczystość św. App Piotra i Pawła.

Za tydzień, 1 lipca, obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Ottona Biskupa z Bambergu patrona naszej parafii. Mszę św. o godz. 12.00 sprawować będzie Ks. Abp Andrzej Dzięga. Po Mszy św. Nastąpi poświęcenie witraża św. Ottona ufundowanego dla naszej katedry.

Rozpoczęliśmy wakacje, dlatego od poniedziałku do końca sierpnia nie Mszy św. dni powszednich i niedzieli w kościele św. Mikołaja.

Koncert 54 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej odbędzie się w piątek o godz. 19.00. Bilety będą do nabycia przed koncertem.

Za tydzień, w niedzielę, przed katedrą zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na budowę pomnika niepodległości w Kamieniu Pomorskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

%d bloggers like this: