Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, nauki rekolekcyjne głoszone będą od poniedziałku do środy o godz. 12.00 w kościele mariackim i o 19.00 w katedrze.
W tych dniach nie będzie Mszy św. w katedrze o godz. 17.00 i w kościele św. Mikołaja. Ks. Robertowi życzymy mocy Ducha św. w głoszeniu, a parafianom obfitych owoców duchowych.

Nowenna Pompejańska, którą odmawiamy w 2 poniedziałek miesiąca odbędzie się jutro o godz. 17.00. Zapraszamy do modlitwy różańcowej.

Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny będą dostępne po Mszach św. w katedrze i w dni powszednie u Pani Jadwigi Kwidzińskiej. W tym roku ofiary za opłatki będą przeznaczone na ostateczną spłatę renowacji ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii i Caritas. Przy wyjściu z katedry został ustawiony kosz na dary żywnościowe dla potrzebujących. Można wziąć z kosza Torbę Miłosierdzia i napełniwszy ją zwrócić do katedry. Żywność zostanie przekazana ubogim na święta Bożego Narodzenia.
Również przy wyjściu z katedry są do nabycia świece Caritas.

Skautki z naszej parafii rozprowadzają własnoręcznie wykonane karki świąteczne oraz domowe wypieki za dobrowolną ofiarą w kruchcie katedry po Mszy św. W ten sposób zbierają na biwak skautowy.

W przyszłą niedzielę rodzice i dzieci ze scholi przeprowadzą przed katedrą kiermasz świąteczny.

6 grudnia przypada odpust w kościele św. Mikołaja. Zapraszamy na Mszę św. ku czci św. Mikołaja o godz. 18.00.

8 rudnia obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – odpust w kościele w Trzebieszewie. Pielgrzymka do Trzebieszewa wyruszy o godz. 15.00 z katedry.

W II piątek miesiąca, 8 grudnia, po Mszy św. Wieczornej w katedrze zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem św. Gemmy. Na zakończenie nastąpi oddanie czci relikwiom świętej.
Dzisiaj po Mszach św. przy wyjściu z katedry można otrzymać nową książeczkę o św. Gemmie. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone
na rozwijanie kultu św. stygmatyczki.

Z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP został przygotowany „Akatyst”, śpiewana forma bardzo starej modlitwy z VI w. Po obronie Konstantynopola przed najazdem nieprzyjaciela w VII w., jak wierzono dzięki wstawiennictwu Matki Bożej, co roku śpiewano tę modlitwę w postawie stojącej jako dziękczynienie za ocalenie.
Zapraszamy na modlitwę przygotowaną przez Panią Ewę Feret, Księży Wikariuszy, członków wspólnoty „Jonasz”
i zaproszonych do wykonania naszych parafian 9 grudnia o godz. 18.00 w katedrze.

Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny będą dostępne po Mszach św. w katedrze i w dni powszednie u Pani Jadwigi Kwidzińskiej. W tym roku ofiary za opłatki będą przeznaczone na ostateczną spłatę renowacji ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej.

Jak już wszyscy zauważyli ławki naszej katedry posiadają ogrzewanie wykonane przez firmę z Świebodzic. Z naszej strony potrzebne było podłączenie energetyczne. W tym miejscu chcę podziękować Panu elektrykowi z naszej parafii i współpracującym z Nim za uruchomienie tych urządzeń. Wykonawca podłączeń energetycznych uczynił to nieodpłatnie. Bóg zapłać.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii i Caritas. Przy wyjściu z katedry został ustawiony kosz na dary żywnościowe dla potrzebujących. Można wziąć z kosza Torbę Miłosierdzia i napełniwszy ją zwrócić do katedry. Żywność zostanie przekazana ubogim na święta Bożego Narodzenia.
Również przy wyjściu z katedry są do nabycia świece Caritas.

Modlitwy wypominkowe odbywają się po wieczornej Mszy św. w katedrze, a w niedzielę o godz. 18.30. W przyszłą niedzielę zakończenie modlitw wypominkowych.

Poświęcenie obrazu Matki Bożej z Pompei w naszej katedrze , którego dokona Ks. Bp Henryk Wejman, odbędzie się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 19.00.
13 listopada,jutro, po Mszy św. o godz. 17.00 zainaugurujemy w naszej parafii Nowennę Pompejańską. Zostanie wyłożona jutro księga intencji nowennowych . Osoby, które podejmą ten rodzaj modlitwy mogą dodać swoją jedną intencję.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii i Caritas. Parafialny Zespół Caritas dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Meksyku zebrał 1570,20 zł.
W przyszłą niedzielę zostaną wyłożone „torby miłosierdzia”. Biorąc taką torbę prosimy o wypełnienie jej produktami żywnościowymi dla potrzebujących i zwrot do katedry lub przekazanie bezpośrednio potrzebującym z sąsiedztwa.

%d bloggers like this: