Post Date: 29 maja 2017

14 lipiec – XV Niedziela Zwykła

 

Do końca wakacji wieczorne Msze św. dni powszednich w katedrze odprawiane są o godz. 18.00, za wyjątkiem piątków o godz. 17.00. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. dni powszednich i niedzieli w kościele św. Mikołaja. Biuro parafialne czynne jest we wtorki i czwartki od 16.00 – 17.00 i w sobotę od 12.00 do 13.00.

Dzisiaj w przedsionku katedry zbierane są ofiary na misje prowadzone przez o.o. Klaretynów. Można też zakupić afrykańskie pamiątki, dochód przeznaczony będzie na budowę studni.

Koncert pt. „Ave Maria” z cyklu koncertów ‘Muzyczny Ogród” odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 w katedrze.

Przygotowywana jest pielgrzymka do Rzymu , Pompei, O. Pio, Gargano od 1-7 października. Dokładne informacje umieszczone są w gablocie z ogłoszeniami.

Przy wyjściu z katedry i w zakrystii jest do nabycia prasa religijna.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i Caritas. Szczególnie dziękujemy za ofiary na remont dachu katedry. Ofiary na remont dachu można składać jako ofiarę na tacę.

Ze względów bezpieczeństwa zostało zamknięte do odwołania wejście północne do katedry (przy chrzcielnicy). Zostało zauważone pęknięcie szczytu ściany i wysuwające się cegły.