Post Date: 29 maja 2017

Ostatnie ogłoszenia

 

 

 

7.07.2019

8 września

We wszystkich kościołach Kamienia Pomorskiego trwa Nowenna do Krzyża św.

14 września obchodzić będziemy Odpust Brzozdowiecki – święto Podwyższenia Krzyża św. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 17.00 w katedrze. Rekolekcje przygotowujące nas na tę uroczystość odbędą się od środy do piątku

o godz. 19.00. Rekolekcje głosić będzie Ks. Piotr Zawada – cudownie uzdrowiony w dzieciństwie przez modlitwę przed obrazem brzozdowieckim. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 w katedrze i o 18.00 w kościele św. Mikołaja.

Młodzież klas VI,VII,VIII, która chce rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania zgromadzi się w katedrze w sobotę o godz. 17.00. Po Mszy św. Otrzymają indeksy bierzmowanych.

W poniedziałek (9 września) po wieczornej Mszy św. odbędzie się Nowenna Pompejańska.

W Dzień Fatimski w piątek po Mszy św. wieczornej odmówimy w katedrze modlitwę różańcową – tajemnice bolesne.

W przyszłą niedzielę na placu przy katedrze zostanie ustawiony krwiobus. Każdy kto będzie chciał oddać krew będzie mógł to zrobić w godzinach od 9.30 – 13.30.

Pielgrzymka strażaków i ich rodzin do Sanktuarium Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bolesnej w wizerunku brzozdowieckim odbędzie się 21 września.

Koncert pt. „Muzyczny Ogród” odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 w wirydarzu.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i Caritas.

 

 

 

 

 

1 Wrzesień

Od dzisiaj będą odprawiane Msze św. w kościele św. Mikołaja

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona jutro, 2 września, o godz. 17.00. Zapraszamy rodziców, dzieci , młodzież i nauczycieli.

Msza św. z okazji wybuchu II Wojny Światowej zostanie odprawiona jutro, w poniedziałek, o godz. 10.00 na cmentarzu wojskowym.

W I czwartek miesiąca modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Również w czwartek we wszystkich kościołach Kamienia Pomorskiego rozpoczniemy Nowennę do Krzyża św.

W I piątek spowiedź św. od godz. 16.00. Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych z Komunią św.

W I sobotę czuwanie maryjne po wieczornej Mszy św. do Apelu Jasnogórskiego.

Ks. Juliusz i Ks. Paweł odwiedzą swoich chorych w ich domach. Ks. Leszek uczyni to w II sobotę miesiąca.

Dożynki Gminne połączone z Wojewódzkim Dniem pszczelarza odbędą się 7 września. Msza św. dziękczynna za plony zostanie odprawiona o godz. 14.00 na stadionie miejskim.

Koncert pt. „Ave Maria” odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 w katedrze.

Ostatni koncert Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w piątek o godz. 19.00.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i Caritas.

 

 

 

 

 

 

Wczoraj zakończył posługę duszpasterską w naszej Parafii Ks. Robert Szyszko. Na własną prośbę przeszedł do pracy w parafii w Gryfinie. Do naszej parafii przybył nowy wikariusz Ks. Paweł Gulicki. – serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.

Od jutra, poniedziałku, Msze św. dni powszednich w katedrze odprawiane będą o godz. 17.00. Do przyszłego piątku nie odprawiana jeszcze będzie Msza św. w kościele św. Mikołaja., w przyszłą niedzielę będzie już Msza św. w kościele św. Mikołaja.

Biuro parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku od 16.00 – 17.00.

W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej. Zmotoryzowani pielgrzymi do parafii oo. Paulinów w Łukęcinie wyruszą o godz. 19.00 z parkingu przy katedrze. Chętni mogą zapisać się w zakrystii.

Siostra Michaela Rak ze zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Myśliborzu, założycielka pierwszego i jedynego Hospicjum w Wilnie i na Litwie, bardzo dziękuje za pomoc dla podopiecznych hospicjum. Zebrała ofiary w kwocie 23000 zł.

Koncert pt. „Muzyczny Ogród” odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 w wirydarzu.

Koncert Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w piątek o godz. 19.00.

Przy wyjściu z katedry i w zakrystii jest do nabycia prasa religijna.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i Caritas.