Post Date: 29 maja 2017

Ostatnie ogłoszenia

 

 

 

7.07.2019

 

 

 

 

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzić będziemy w środę.

Zostały wprowadzone  do odwołania dodatkowe Msze św. niedzielne w Katedrze o godz. 7.00 i o godz. 17.00. Równocześnie zawieszamy wszystkie Msze św. w kościele św. Mikołaja. Intencje mszalne niedzielne z kościoła św. Mikołaja będą odprawione w katedrze o 17.00. Intencje z dni powszednich przeniesione będą na inne dni do katedry.

Osoby starsze , chore, łatwo zapadające na schorzenia górnych dróg oddechowych i z obniżoną odpornością są zwolnione z uczestnictwa w Mszy św. we wspólnocie, a powinny uczestniczyć w modlitwie za pomocą transmisji telewizyjnej.

Usprawiedliwione są też osoby bojące się zachorowania ale i one mają obowiązek uczestnictwa w Mszy św. za pośrednictwem telewizji.

Katedra będzie otwarta przez cały dzień , a od zakończenia Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej w kaplicy brzozdowieckiej zostanie wystawiony Najśw. Sakrament. Zostaje odwołana Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych, którą można odmówić indywidualnie w czasie przez siebie wybranym.

Komunię św. przyjmujemy na rękę , jedną dłonią przyjmujemy , a drugą sami wkładamy do swoich ust.

W tym roku otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację na remont dachu katedry w kwocie 900 tys. zł. Udział własny to 355 tyś zł. W zaistniałej sytuacji przy braku wpływów do kasy parafialnej jestem zmuszony zrezygnować z tej dotacji i dach nie będzie remontowany.

Ofiary przygotowane do złożenia na tacę prosimy o wrzucenie do skarbon rozmieszczonych w katedrze.

Odwołane zostają rekolekcje wielkopostne.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i Caritas. Ofiary można wpłacać na konto parafialne: 30124038681111000040939526

Drodzy parafianie, jestem z Wami w trudnym czasie kiedy trzeba chronić się przed niewidzialnym wrogiem. Pozdrawiam szczególnie chorych naszej parafii, pracowników służby zdrowia i dbających  o nasze bezpieczeństwo. Sam jestem w kwarantannie i muszę z cierpliwością czekać do jej zakończenia. Zamówiłem do katedry sprzęt przekazujący obraz i dźwięk z Mszy św. Kiedy zostanie to zmontowane przekażę informację. Niech Pan Bóg dodaje odwagi w przeżyciu tego czasu. Ks. Dariusz Żarkowski – Proboszcz.

 

 

 

Od dzisiaj, 2 lutego, powracamy do odprawiania Mszy św. niedzielnej w kościele św. Mikołaja. Nie będzie Mszy św. w dni powszednie.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.

Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00.

W I czwartek miesiąca modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W I piątek spowiedź św. od godz. 16.00. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych z komunią św.

Msza św. w rocznicę wywózek na Sybir zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

Program pielgrzymki na Ukrainę przez Kraków, Wadowice, Lwów, Sambor, Drohobycz, Żytomierz, Berdyczów, Kijów w dniach od 2 – 9 maja 2020 r. został umieszczony w gablocie z ogłoszeniami. Koszt wyjazdu to 1300 zł bez opłat za wstęp do zabytków. Konieczny jest paszport. Szczegółowych informacji udzieli Ks. Leszek.

Pielgrzymka do Medjugorie w Bośni i Hercegowinie przez Chorwację organizowana jest w dniach od 25.05 – 1.06. 2020. Dokładne informacje i telefon kontaktowy umieszczone są w gablocie z ogłoszeniami.

Zakończyliśmy odwiedziny Duszpasterskie, dziękujemy za spotkania w Waszych domach i wspólną modlitwę. Kolędę przyjęło 54 % mieszkańców parafii. Dziękujemy za ofiary przekazane na remont dachu katedry.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i Caritas.