MARIUSZ STANKIEWICZ - ORGANISTA

Urodził się w 1977 roku w Świnoujściu. Od wczesnego dzieciństwa jego życie i edukacja były związane z muzyką. W wieku 6 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie u znanego pianisty Zygmunta Rosika. Kolejny etap rozwoju muzycznego przypada na lata pobytu w Szczecinie, gdzie kontynuował naukę w Szkole Muzycznej II stopnia w klasie organów Małgorzaty Klorek.

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie doskonalił swoje umiejętności w klasie organów dr Waldemara Gawiejnowicza i na wydziale dyrygentury u prof. Antoniego Grochowalskiego. Koncertuje w wielu miastach Polski i za granicą. Między innymi podczas, odbywającego się nieopodal naszej zachodniej granicy, festiwalu Usedomer Musikfestival. Zasiadając w radzie festiwalowej, bierze czynny udział w organizacji trwającego już od 50 lat Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim.

Od wielu lat zajmuje się edukacją muzyczną młodzieży rozwijając jej uzdolnienia muzyczne. Jest współtwórcą Państwowej Szkoły Muzycznej w Kamieniu Pomorskim. Obecnie jest organistą tytularnym konkatedry w Kamieniu Pomorskim. Nagrywa płyty CD z muzyką organową i organowo-wokalną. Jest autorem książki „Barokowe organy w Kamieniu Pomorskim”.

Mariusz Stankiewicz
IMG_0497

PREZENTACJE ORGANOWE

poniedziałek – piątek

godziny: 1200 i 1500

( możliwość koncertu )

 

cena: 20zł (od osoby)

wymagana minimalna ilość osób

Możliwość organizacji koncertów indywidualnych w innych godzinach.

Informacja w Katedrze

lub tel. 508 – 171 – 241

 

Letnie koncerty „Muzyczny Ogród”

 

od 3 lipca do 28 sierpnia 2023 r.

godzina: 1900

( poniedziałki )

 

bilety: 25zł, ulgowe: 20zł, grupowe 

do nabycia w Katedrze i przed koncertem

 

 

Informacja w Katedrze

lub tel. 508 – 171 – 241