Rodzina Misyjna

Jezus powiedział do Apostołów, by szli i nauczali wszystkie narody, by udzielali im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. I są ludzie, których Bóg powołuje do tego, by opuścili rodzinne strony i głosili Ewangelię w innym mieście, kraju, na innym kontynencie. Tak uczynił ks. Edward Sito, posługujący na co dzień w Togo. Czy s. Aldona, pracująca w Beninie.

Każdy może mieć udział w misji. M.in. przez modlitwę różańcem misyjnym. Każdy dziesiątek tego różańca ma inny kolor i znaczenie. Pierwszy dziesiątek to kolor zielony- modlitwa za Kościół w Afryce. Drugi dziesiątek to kolor czerwony- w intencji Kościoła w Ameryce. Trzecia tajemnica ma kolor biały- odmawiana w intencji Europy i Ojca Świętego. Czwarty dziesiątek jest barwy niebieskiej- poświęcony Oceanii. Ostatnia tajemnica w kolorze żółtym- to modlitwa za Kościół w Azji. Zatem różaniec ten obejmuje Kościół na całym świecie.

Nasza parafia wspomaga misyjne zgromadzenia Werbistów i Klaretynów. To pierwsze zgromadzenie ma w swoich szeregach pasterza diecezji Oruro w Boliwii- ks. bpa Krzysztofa Białasika, wspieranego przez naszą wspólnotę parafialną. Natomiast grupa ewangelizacyjna Misjonarzy Klaretynów z Wybrzeża Kości Słoniowej występowała w kamieńskiej katedrze m.in. w 2012 r.

Rodzina Misyjna pomaga chłopcu- Honore Sindjaloum- m.in. finansując Jego edukację w gimnazjum.

oprac. dk. Adrian