Post Date: 19 kwietnia 2020

Ostatnie ogłoszenia

 

21.06.2020

Limit ilości osób na Mszy św. został zniesiony, jednak pozostaje obowiązek zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego, czyli zakładanie masek zakrywających usta i nos. Spodziewamy się kontroli ze strony odpowiednich służb w kościołach, dlatego prosimy nie bagatelizować tej sprawy.

Msze św. w katedrze odprawiane są o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00, 19.00. Od przyszłej niedzieli nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 17.00, aż do końca wakacji.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 18.30.

W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – odpust w naszej katedrze. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną podczas, której nastąpi poświęcenie witraża ku czci św. Mikołaja patrona marynarzy, żeglarzy i rybaków.

W piątek nastąpi zakończenie roku szkolnego, nietypowego z racji na pandemię. Podziękujmy Panu Bogu za ten niełatwy czas i prośmy o błogosławieństwo na wakacje.

Z powodu niedyspozycji zdrowotnej Ks. Kazimierza zostają zawieszone do odwołania  Msze św. w kościele mariackim

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii, szczególnie na remont dachu katedry, oraz Caritas.

W przyszłą niedzielę odbędą się wybory Prezydenta RP. Przypominam Katolicką Naukę Społeczną, iż katolik nie może głosować na kandydata występującego przeciw podstawowym wartościom chrześcijańskim, czyli szacunek dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci, rodzinie opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, oraz przeciw obecności religii i osób wierzących w życiu społecznym, naukowym i politycznym.

 

 

 

 

Od dzisiaj, 2 lutego, powracamy do odprawiania Mszy św. niedzielnej w kościele św. Mikołaja. Nie będzie Mszy św. w dni powszednie.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.

Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00.

W I czwartek miesiąca modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W I piątek spowiedź św. od godz. 16.00. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych z komunią św.

Msza św. w rocznicę wywózek na Sybir zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

Program pielgrzymki na Ukrainę przez Kraków, Wadowice, Lwów, Sambor, Drohobycz, Żytomierz, Berdyczów, Kijów w dniach od 2 – 9 maja 2020 r. został umieszczony w gablocie z ogłoszeniami. Koszt wyjazdu to 1300 zł bez opłat za wstęp do zabytków. Konieczny jest paszport. Szczegółowych informacji udzieli Ks. Leszek.

Pielgrzymka do Medjugorie w Bośni i Hercegowinie przez Chorwację organizowana jest w dniach od 25.05 – 1.06. 2020. Dokładne informacje i telefon kontaktowy umieszczone są w gablocie z ogłoszeniami.

Zakończyliśmy odwiedziny Duszpasterskie, dziękujemy za spotkania w Waszych domach i wspólną modlitwę. Kolędę przyjęło 54 % mieszkańców parafii. Dziękujemy za ofiary przekazane na remont dachu katedry.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i Caritas.